X
Uprzejmie informujemy, że bieżące zamówienia zostaną wysłane po 20 listopada.
Zaklinacz słów

Shirin Kader

Zaklinacz słów
Shirin Kader

Gdy Nina wyjeżdża do Londynu, by na prestiżowej uczelni pisać doktorat o sztuce bajarstwa, nie przypuszcza, że właśnie zaczęło się wypełniać jej przeznaczenie. Wkrótce poznaje Gabriela – niezwykłego człowieka, z którym połączy ją pasja do wschodnich opowieści i wyjątkowe uczucie. Razem przemierzają emigranckie dzielnice Londynu, zbierając opowieści ludzi z różnych stron świata. Wraz z każdą nowo zasłyszaną historią Nina uświadamia sobie jednak, że nie są to zwykłe opowiastki a jej ukochany ma wyjątkowy dar… 

Więcej szczegółów

Cena detaliczna 36,90 zł
Nasza cena 20,00 zł

-16,90 zł

36,90 zł brutto

Każdemu z nas jest coś przeznaczone, coś zapisane, coś, co musi się spełnić. Maktub.
Czy jednak każdy z nas potrafi w to uwierzyć?
 

Zaklinacz słów to ujmująca historia o przeznaczeniu, miłości i potędze słów. Przeplatana wschodnimi opowieściami narracja przenosi czytelnika z Londynu i Paryża do Maroka, Egiptu, Jordanii i Indii, a wszystko po to, by mógł odkryć tajemnicę niezwykłego bajarza i pozwolił spełnić się pewnej przepowiedni. To czarująca książka o sile uczucia i magii opowieści, zainspirowana Księgą tysiąca i jednej nocy.  

 

Zaklinacz słów
Shirin Kader 
 
oprawa: miękka ze skrzydełkami 
format: 145×207 mm 
stron: 320 
ISBN: 978-83-63531-05-8
 

data premiery: 14 października 2013

 

Patronaty medialne:

 

radio pin granice    wróżka  gala.plkrytycznym okiem

Shirin Kader

Shirin Kader - urodzona w 1979 roku w Lublinie pasjonatka Orientu. Absolwentka filozofii i europeistyki, od dzieciństwa zafascynowana kulturą i tradycją literacką świata arabskiego. Ze współczesnych pisarzy bliskowschodnich najbardziej ceni Orhana Pamuka. Sama przygodę z pisarstwem rozpoczęła już jako nastolatka ale Zaklinacz słów jest jej pierwszą dojrzałą powieścią literacką.

Prywatnie właścicielka sympatycznej kotki o imieniu Szisza i pokaźnej kolekcji książek o tematyce orientalnej. Od dziesięciu lat zakochana w Tunezji, do której ciągle wraca. Obecnie pracuje nad kolejną powieścią i w rodzinnym mieście prowadzi klimatyczną kawiarnię orientalną. Shirin Kader to pseudonim literacki autorki.

 

„Pojawiał się znikąd w paryskich kawiarniach i opowiadał ludziom historie. Po mieście krążyły na jego temat legendy, szeptali o nim ważni urzędnicy, oficjele, artyści na Montmartre, miejscowi kloszardzi, nawet prostytutki. Przysiadał się do szukających zapomnienia w alkoholu, haszyszu i opium, wyrzutków, nieszczęśników, życiowych bankrutów, wszystkich samotnych, opuszczonych, dotkniętych nagłą tragedią. Milkli, kiedy zaczynał mówić z ledwie wyczuwalnym obcym akcentem. Z czasem zaczęto nazywać go Zaklinaczem Słów, bo jego opowieści pozwalały odzyskać siłę do walki z przeciwnościami.

Nikt nie spotkał Zaklinacza więcej niż jeden raz. Kim był? Potomkiem emigrantów? Zbłąkanym wędrowcem? Artystą, poszukującym inspiracji w światowej stolicy sztuki? A może zjawą? Pijackim przywidzeniem? Podyktowaną rozpaczą ułudą? Relacje świadków różniły się między sobą. Nikt nie potrafił opisać jego wieku, wyglądu ani pochodzenia, zapamiętali tylko niezwykły, hipnotyczny głos i basmalę, od której zaczynał swoje opowieści. Dlaczego wybrał Paryż? Czyżby mieszkańcy tego miasta szczególnie potrzebowali jego opowieści? Wiele pytań na zawsze pozostało bez odpowiedzi, a Zaklinacz zniknął tak nagle, jakby rozpłynął się we mgle nad Sekwaną”.

 

Przeczytaj więcej (fragment do pobrania)

 

Powieść Shirin Kader uwodzi - tak, jak ruch fletu i wydobywająca się z niego muzyka hipnotyzuje kobry. Książka "Zaklinacz słów" to nie tylko spotkanie z tajemniczymi i pełnymi napięcia opowieściami, to nie tylko historie na granicy jawy i snu, rzeczywistości i absurdu. Powieść Kader to przede wszystkim emocje oraz atmosfera niczym z "Księgi tysiąca i jednej nocy", to słowa niesione z wiatrem, to cząsteczki powietrza, rozedrgane arabską muzyką oraz tajemnicą. Ta bowiem czai się w każdym słowie powieści, wygląda zza starej szafy, stojącej w pewnym londyńskim domu, mieszka w zaklętej filiżance, a nawet w zabawnych butach, jakie nosi Zaklinacz Słów. Shirin Kader rozpisuje na kilka głosów przejmującą narrację o dorastaniu do życia świadomego; o znalezieniu w nim swojego miejsca, o które nie będzie łatwo, jeśli nie ukonstytuują go życiowe opowieści. Każdy z nas bowiem może być opowiedziany i powinien zostać spisany. Każdy kryje w sobie historie, dzięki którym można pomóc innym. (…) Bo życie wciąż się opowiada; czasami tylko potrzebujemy Szeherezady, aby opowiedziało się naprawdę.

 

                                                            Justyna Gul, granice.pl

 

 

Shirin Kader rozpisuje na kilka głosów przejmującą narrację o dorastaniu do życia świadomego; o znalezieniu w nim swojego miejsca, o które nie będzie łatwo, jeśli nie ukonstytuują go życiowe opowieści. Każdy z nas bowiem może być opowiedziany i powinien zostać spisany. Każdy kryje w sobie historie, dzięki którym można pomóc innym. (…)

 

 

                                                               Jarosław Czechowicz, krytycznymokiem.blogspot.com