X
Uprzejmie informujemy, że bieżące zamówienia zostaną wysłane po 20 listopada.
Bajarz z Marrakeszu

Joydeep Roy-Bhattacharya

Bajarz z Marrakeszu
Joydeep Roy-Bhattacharya

Marrakesz, plac Dżama al-Fna’. W powietrzu daje się wyczuć coś dziwnego a krwaworóżowy księżyc zwiastuje niebezpieczeństwo. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie bez śladu para turystów. Co wydarzyło się na głównym placu miasta, kiedy intrygującą parę kochanków widziano tu po raz pierwszy i ostatni? Czy ich zniknięcie to przypadkowa zbrodnia, czy zaplanowane morderstwo?

Więcej szczegółów

Cena detaliczna 36,90 zł
Nasza cena 20,00 zł

-16,90 zł

36,90 zł brutto

Zagadkę niezwykłej pary próbuje rozwikłać najsłynniejszy bajarz z Marrakeszu. Wciągając w swoją opowieść zgromadzonych wokół słuchaczy, krok po kroku stara się odtworzyć przebieg wydarzeń i poznać prawdę. Czy jednak jest to w ogóle możliwe? Czy istnieje jedna, niepodważalna wersja tej historii? A jeśli tak, czy bajarz zdoła ją odkryć i ocalić własnego brata?

Bajarz z Marrakeszu hipnotyzuje. To wciągająca historia o wielkiej namiętności, poświęceniu i zatraceniu w opowieści. Osadzona w egzotycznej marokańskiej scenerii, nawiązuje do wschodniej sztuki bajarstwa. 


Bajarz z Marrakeszu
Joydeep Roy-Bhattacharya


tłum. Anna Żarnecka
oprawa: miękka ze skrzydełkami
format: 148×207 mm
stron: 272
ISBN: 978-83-63531-01-0


data premiery: 14 marca 2013


Patronaty medialne:


Joydeep Roy-Bhattacharya

Joydeep Roy-Bhattacharya urodził się w Jamshedpur w Indiach. Studiował politologię i filozofię na Uniwersytecie w Kalkucie oraz stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie w Pensylwanii. Bajarz z Marrakeszu to jego druga powieść i zarazem pierwsza część trylogii, osadzonej w świecie muzułmańskim i odwołującej się do wschodniej tradycji i kultury. Dwa kolejne tomy tego cyklu(poświęcone Persji i Irakowi) mają się ukazać w 2013 i 2015 roku.

 

"Masa’ al-hair. Dobry wieczór. Pozwólcie, że się przedstawię. Nazywam się Hasan. Jestem mistrzem opowieści, władam najpotężniejszym królestwem: wyobraźnią. Moja pamięć nie jest już tak niezawodna jak dawniej, ale jeśli zgodzimy się co do ceny, obiecuję, że opowiem wam historię, jakiej nigdy dotąd nie słyszeliście. To historia miłosna, jak wszystkie najlepsze opowieści, ale ta zawiera wątek kryminalny. Dotyczy tajemniczego zniknięcia pary kochanków – jego, jej, ich obojga albo żadnego z nich. Zdarzyła się dwa lata temu"

"Tamtego wieczoru różowy pył unosił się w powietrzu tak samo jak teraz, światło ze straganów z przyprawami i owocami rozszczepiało się na jasne snopy przypominające pustynne widma; gorączkowy rytm bębnów wznosił się i opadał jak ciała wędrowców przemierzających piaszczyste wydmy. Zniknięcie pary kochanków sprawiło, że całe miasto zamarło w bezruchu, a Dżama al-Fna’, słynne miejsce spotkań i prawdopodobnie najbardziej tajemniczy skwer miejski na świecie, na zawsze zmienił swój charakter”.

 

Przeczytaj więcej (fragment do pobrania)

Enigmatyczna opowieść, utrzymana w tradycji "Tysiąca i jednej nocy".


                                                            “New York Times Book Review” 

 

 Zachwycająca. Roy-Bhattacharya w swej zapierającej dech w piersiach opowieści zgłębia istotę miłości, pożądanie i obserwuje zderzanie się kultur. A wszystko po to, aby odkryć i poznać świat Islamu.


                                                             "Newark Star Ledger"

 

Spektakularna i wspaniała. Narracja tak mocno działająca na wyobraźnię i sugestywna, że czytelnik, niczym jeden z słuchaczy Hasana z placu Dżama al-Fna’, całkowicie zatraca się w opowieści.


                                                           "Seattle Post-Intelligencer"

 

W „Bajarzu” mamy niestety jedną tylko noc, nie tysiąc. Szkoda. Ja czekam już na kolejną, na trzaskające gałązki ogniska i słowa bajarza: Witajcie w moim świecie, mam nadzieję, że spowije was dym.


                                                             Andrzej Kwaśniewski, ksiazka.modaija.pl


To powieść odsłaniająca przed czytelnikami nieznane wymiary, po których wędrować mogą myśli oraz emocje, ocierając się o przyjemność płynącą ze słów intonowanych przez opowiadacza niczym najpiękniejsza pieśń.


                                                            Justyna Gul, granice.pl